Κατηγορίες

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8ου ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΡΑΠΤΟΥ ΛΟΓΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ

8ου ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΡΑΠΤΟΥ ΛΟΓΟΥ

ΤΩΝ ΕΚΔΟΣΕΩΝ ΠΑΤΑΚΗ

 

 Αγαπητές φίλες, αγαπητοί φίλοι,

Οι Εκδόσεις Πατάκη θέλουν να ευχαριστήσουν όλα τα παιδιά που πήραν μέρος στον 8ο διαγωνισμό γραπτού λόγου της περιόδου 2015-2016.

Όπως είχε τονιστεί στην προκήρυξη του διαγωνισμού, βασικά κριτήρια για τη βράβευση των κειμένων είναι η πρωτοτυπία τους και η έκφραση των σκέψεων των παιδιών με αυθεντικό τρόπο και όχι κατ’ ανάγκη η καλλιέπεια των κειμένων. Θέλουμε επίσης να υπογραμμίσουμε πως για την αξιολόγηση λαμβάνεται πολύ σοβαρά υπόψη και η ηλικία κάθε παιδιού.

Κλείνοντας θέλουμε να ευχαριστήσουμε όλα τα παιδιά για τον πλούτο των ιδεών, των συναισθημάτων και των απόψεων που κατέθεσαν μέσα από τα κείμενά τους.

  

Οι νικητές του 8ου διαγωνισμού γραπτού λόγου

 

Βραβείο

Ονοματεπώνυμο

Ηλικία

Πόλη

1ο

ΚΟΥΦΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ

17

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

2ο

ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

12

ΖΩΓΡΑΦΟΥ

3ο

ΚΟΚΚΟΛΑΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

15

ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

4ο

ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΣΙΣΣΥ

12

ΒΟΥΤΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

5ο (α)

ΗΛΙΑΝΑ ΚΙΟΥΡΑ

16

ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

5o (β)

ΠΑΠΑΛΕΞΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

10

ΛΑΡΙΣΑ

 

Διευκρινίζεται ότι οι δικαιούχοι του 5ου βραβείου θα λάβουν ακέραιο το δώρο που στην ανακοίνωση του διαγωνισμού προβλεπόταν για το συγκεκριμένο βραβείο.  

Οι Εκδόσεις Πατάκη θα επικοινωνήσουν με τους νικητές για την παραλαβή των βραβείων τους.

 

Οι 35 τυχεροί της κλήρωσης 

Με κλήρωση αναδείχτηκαν 35 τυχεροί που κερδίζουν 2 βιβλία των Εκδόσεων Πατάκη συνολικής αξίας μέχρι 50 €.

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΠΟΛΗ

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ

ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΚΡΕΣΤΕΝΑ Ν. ΗΛΕΙΑΣ

ΑΥΓΕΝΑΚΗ

ΑΣΠΑΣΙΑ

ΑΓ. ΜΥΡΩΝΑΣ Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΒΕΡΓΟΣ

ΤΑΣΟΣ

ΥΜΗΤΤΟΣ

ΓΑΖΑΛΗ

ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ

ΞΑΝΘΗ

ΓΙΑΛΠΑΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΓΚΕΚΑ

ΑΡΓΥΡΩ

ΚΑΒΑΛΑ

ΓΚΟΥΡΓΚΟΥΛΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ΔΑΝΙΗΛ

ΜΑΡΙΑ

ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

ΖΑΓΓΑΝΑΣ

ΑΓΓΕΛΟΣ

ΒΥΡΩΝΑΣ

ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ

ΕΛΕΝΗ

ΣΥΚΙΕΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΚΑΒΑΛΑΡΑΚΗ

ΜΑΡΙΑ

ΤΥΜΠΑΚΙ Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΚΑΝΑΚΗ

ΜΑΡΙΕΠΗ

ΣΑΛΑΜΙΝΑ

ΚΟΥΤΕΝΤΑΚΗΣ

ΜΙΧΑΛΗΣ

ΧΑΛΚΙΔΑ

ΚΟΥΤΣΙΟΥΜΠΑΣ

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΤΡΙΚΑΛΑ

ΚΥΠΡΑΙΟΥ

ΓΕΩΡΓΙΑ

ΚΡΑΝΙΔΙ Ν. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

ΛΕΟΝΤΣΙΝΗ

ΔΗΜΗΤΡΑ

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΛΥΜΠΕΡΑΚΗ

ΣΟΦΙΑ

ΚΑΒΑΛΑ

ΜΕΧΜΕΤΑΪ

ΙΩΑΝΝΑ

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ

ΔΗΜΗΤΡΑ

ΑΙΓΙΟ

ΟΡΦΑΝΙΔΟΥ

ΕΛΙΣΑΒΕΤ

ΚΑΒΑΛΑ

ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΦΩΤΕΙΝΗ

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΠΑΠΑΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΝΑΥΠΛΙΟ

ΠΑΡΑΣΧΟΥ

ΕΛΕΝΗ

ΑΧΑΡΝΑΙ

ΠΛΑΓΕΡΑ

ΑΝΑΤΟΛΗ ΧΑΡΙΤΙΝΗ

ΒΟΛΟΣ

ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ

ΠΑΥΛΙΝΑ

ΛΑΡΝΑΚΑ

ΡΑΪΚΟΥ

ΑΡΤΕΜΙΣ

ΞΑΝΘΗ

ΡΟΚΚΑ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΣΚΥΡΙΑΝΟΣ

ΣΠΥΡΙΔΩΝ

ΒΟΛΟΣ

ΣΤΑΥΡΑΚΟΥ

ΜΑΞΙΜΙΝΑ

ΣΚΑΛΑ Ν. ΛΑΚΩΝΙΑΣ

ΤΑΓΚΑ

ΙΩΑΝΝΑ

ΑΓΡΙΝΙΟ

ΤΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΒΟΛΟΣ

ΤΣΑΡΚΑΛΗ

ΜΑΡΙΑ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ

ΧΑΛΚΙΔΑ

ΧΟΡΤΑΡΙΑ

ΜΑΡΙΑ ΙΩΑΝΝΑ

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

 

Οι δικαιούχοι που διαμένουν στην Αττική μπορούν να επιλέξουν και να παραλάβουν τα βιβλία (από 09-5-2016) στο κατάστημα:
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΠΑΤΑΚΗ: Ακαδημίας 65, 106 78, Αθήνα, τηλ. 210.38.11.740, 210-38.11.850


Όσοι δικαιούχοι διαμένουν σε περιοχές εκτός Ν. Αττικής μπορούν να επικοινωνήσουν με την κα Τίνα Χρήστου (από 09-5-2016) στα τηλ. 210-36.50.071 και 210.52.05.671, αναφέροντας τον κωδικό, τον συγγραφέα και τον τίτλο των 2 βιβλίων που επέλεξαν από τον κατάλογο ή από το ηλεκτρονικό βιβλίοπωλείο των Εκδόσεων Πατάκη (www.patakis.gr) και θα παραλάβουν τα βιβλία ταχυδρομικά.

 

Βραβεία και τιμητικές διακρίσεις για τα σχολεία

Βραβεύονται τα σχολεία:

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΟΥΤΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

1ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΘΗΝΑΣ

2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

 

Τιμητική διάκριση απονέμεται στα σχολεία:

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΙΝΤΙΛΟΓΛΙΟΥ

ΕΚΠ/ΡΙΑ ΑΛΦΑ (ΧΑΛΚΙΔΑ)

ΕΚΠ/ΡΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ - ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΕΚΠ/ΡΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ - ΛΥΚΕΙΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

ΕΚΠ/ΡΙΑ ΚΩΣΤΕΑ ΓΕΙΤΟΝΑ

ΕΚΠ/ΡΙΑ ΣΩΤΗΡΗ ΜΑΓΚΛΑΡΑ / ΛΑΚΩΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ

ΠΡΩΤΕΙΟΝ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΕΣΗ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΠΑΛΟΥΚΙΩΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ

1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΓΟΡΓΟΠΟΤΑΜΟΥ

1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ

1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΚΑΛΑΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΞΑΝΘΗΣ

3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΣΕΣΚΛΟΥ ΑΙΣΩΝΙΑΣ ΒΟΛΟΥ

4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΒΟΛΟΥ - ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ

5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΝΑΥΠΛΙΟΥ

5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΞΑΝΘΗΣ

7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

14ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΠΕΙΡΑΙΑ

25ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΚΑΒΑΛΑΣ

30ό ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ. ΒΟΛΟΥ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΑΜΒΑΚΟΥΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ

ΓΕΛ ΚΕΡΑΜΕΙΩΝ ΒΑΛΛΙΑΝΕΙΟ

ΓΕΛ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ

ΓΕΛ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ

ΓΕΛ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

2ο ΓΕΛ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ

3ο ΓΕΛ ΑΧΑΡΝΩΝ


Παρακαλούνται οι υπεύθυνοι των σχολείων να επικοινωνήσουν (από 09-5-2016) με την κ. Τίνα Χρήστου στα τηλ. 210-36.50.071 ή 210.52.05.671, για να παραλάβουν τα βραβεία ή τα δώρα για τη συμμετοχή των σχολείων τους. 

 



Page generated: 27/02/2020 10:49:37